Sesli asistan araba ve evlerde kullanılacak

0

Sesli asistan

IBM tarafından geliştirilen sesli asistan, arabalar ve evler için kullanılabilir hale geliyor. Sesli asistan, birkaç yıl içinde çeşitli cihazlarla entegre şekilde kullanıcılara yardım edecek.

Sesli asistan: Watson Assistant

IBM’in yıllık Think konferansında Watson Assistant resmi olarak başlatıldı. Apple ürünlerine bağlı olan Siri’nin aksine Watson Asistant, birçok ürünle birlikte çalışacak. Arabalara, akıllı ev aletlerine, ofis cihazlarına bağlanarak kullanıcıya her alanda yardımcı olabilecek. Üstelik otellerde de kullanılarak, misafirlere teknoloji odaklı bir ev sahipliği yapabilir ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilir.

Cihazınıza ve IBM’in iş ortağının nasıl dahil edeceğine bağlı olarak Watson Assistant’a metin veya ses yoluyla erişilebilecek. Böylelikle sesli veya metin mesajlı bir iletişim sağlanarak hızlı bir şekilde komut verilebilecek.

Watson Assistant’ı farklı kılsan bir diğer özelliği ise sadece anlık komutlara göre çalışmıyor olması. Daha önce verilen komutları ve yaptığı işlemleri analiz ediyor, önceki eylemlerinden öğrenebiliyor ve kullanıcı tercihlerini hatırlayabiliyor.

IBM Watson Asistant hakkında şimdilik bu ayrıntılar verilmiş durumda. Ticari durumu ve satış fiyatı hakkında henüz bilgi verilmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>