Sesli notları yazıya çeviren uygulama: Otter.ai

0

Sesli notları yazıya çeviren uygulama

Sesli notları yazıya çeviren uygulama Otter.ai 50 milyon dolar yatırım almayı başardı. Otter.ai pandemide dikkat çeken uygulamalar arasında yer aldı.

Sesli notları yazıya çeviren uygulama Otter.ai yatırım aldı

Pandemi döneminde online platformlara olan talepteki artış yeni ihtiyaçları da beraberinde getirdi. Zoom ve Google Meet gibi platformlarda, görüşme sırasında hızlı bir şekilde not alma ihtiyacı ortaya çıktı.

Otter.ai isimli uygulama ise bu dönemin kazananları arasında yer aldı. Zoom ve Google Meet ile entegre bir şekilde çalışan Otter.ai, Spectrum Equity’nin yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Uygulamanın detaylarına baktığımızda ise sesli görüşmeleri yazılı olarak kaydetmeyi sağladığını görüyoruz. Bu sayede toplantıya katılan kişilerin, toplantı sonrasında notları kontrol etmesini daha kolay hale getiriyor. Ayrıca uygulamanın Nisan 2020’de Zoom entegrasyonunun sağlayarak çok hızlı bir gelişim göstermesi de ön plana çıkmasını sağladı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama, ücretsiz kullanılabilme imkanı sunuyor. Bununla birlikte Premium seçeneklerle de kullanıcılara farklı ek özellikler sunuyor. Yatırım turunda elde edilen başarıyla Otter.ai’ın yeni özellikler de sunması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>