Seyahat teknoloji şirketi Hopper için sürpriz yatırım

0

Seyahat teknoloji şirketi

Seyahat teknoloji şirketi Hopper F serisi yatırım turuna çıktı. Yapay zeka destekli teknolojiler üzerine çalışan Hopper için yeni yatırım geldi.

Seyahat teknoloji şirketi Hopper 170 milyon dolar aldı

Montreal ve Boston’da merkezi bulunan Hopper isimli şirket, başarılı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Yapay zeka destekli seyahat teknoloji şirketi, F serisi yatırım turuna çıktı.

170 milyon dolarlık yatırım alan Hopper’ın, pandemiye rağmen böyle bir yatırım alması dikkat çekti. Hopper’ın aldığı bu yatırım, aslında Capital One ile ortaklığı sayesinde oldu. 2021 yılının ikinci yarısında duyurulacak yeni özelliklerle Hopper’ın büyümesini hızlandırması da bekleniyor.

İlk etapta uçak bileti almak gibi rutin bir işi yerine getiren Hopper, artık büyük veri analizleri gerçekleştiriyor. Şu anda Hopper, uçak bileti ve konaklamayı tahmin ve analiz edebiliyor. Örneğin fiyatlar düşük noktalara geldiğinde kullanıcılara bilgi veriliyor. Bu sayede müşterilerin kendileri için en uygun ve en iyi tercihi yapmalarını sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>