Seyyar manav robotu

0

Türk şehirlerinde görmeye alışık olduğumuz, kamyonetin içinden satış yapan ve mahalleleri dolaşan seyyar manavlar, şimdi ABD’de de gerçek oluyor. Ancak bu kez hoparlör ile “domates” diye bağıran bir satıcı olmayacak.

İnsansız manavlar

Robomart isimli startup’ın geliştirdiği bu robot manavlar, bulundukları şehirlerde, özellikle banliyölerde taze sebze meyve alışverişi yapmak isteyen ev halkına hitap edecek. İnsansız şekilde çalışacak manavlarda müşteriler kredi kartı veya mobil cüzdan üzerinden alışveriş yapabilecek. 

Robomart şu anda yatırım yapmak isteyenler için talep topluyor. Yatırımcılar, satın aldıkları ve ticari lisansları alınmış, işletme izni olan robot manavları, bulundukları bölgede uygun noktalara yerleştirerek aracı işletecekler. Firma bu modeller her şehirde onlarca Robomart robotu ile ülkenin en büyük manav marketine dönüşmeyi planlıyor.

Robomart hakkındaki tanıtıcı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>