Seznam Google’dan tazminat istedi

0

Seznam Google

Arama motoru Seznam Google’dan tazminat istedi. 417 milyon dolarlık tazminat ödenmezse Seznam, tazminat davası açacağını duyurdu.

Seznam Google için tazminat davası açabilir

Arama motorlarında dünya devi olan Google, birçok ülkede haksız rekabet gerekçesiyle davalık olabiliyor. Bu davalar hükümetlerden veya yerel arama motorlarından gelebiliyor.

Bu kez Çekya merkezli arama motoru Seznam, Google ile davalık olmak üzere. Seznam, Google’dan Andorid tarafında haksız bir rekabet uyguladığı ve kendilerini öne çıkarmayı engellediği gerekçesiyle tazminat talebinde bulundu.

Seznam, Google’ın tekelleşmeye yönelik attığı adımlar nedeniyle büyük bir zarara uğradığını belirtiyor. Bunun için Seznam, Google’dan 417 milyon dolar tutarında tazminat talebinde bulundu. Ayrıca 30 günlük süre içinde bu tazminat ödenmezse, durumu mahkemeye taşıyacağını bildirdi.

Çekye’nın yüzde 25’lik bir kısmına hakim olan Seznam, şimdiye dek 1.4 milyar dolar gelir etmeyi başardı. Seznam, Google yüzünden uğradığı zararın ise 417 milyon dolar olduğunu hesaplamış.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>