Shell 10 petrol alanını 3,8 milyar dolara sattı

0

Royal Dutch Shell önemli bir satış süreci ile gündeme geldi. Yapılan resmi açıklamalarda Kuzey Denizi’de bulunan 10 petrol sahasının satılacağı belirtilirken, bu satış işlemler ile birlikte 3.8 milyar dolarlık bir gelirin hedeflendiği öğrenildi.

Konuyla ilgili resmi raporlarda, Shell ile Chrysaor arasında görüşmelere başlanarak anlaşmanın sağlandığı ifade edilirken, önümüzdeki dönemlerde satış için onayın verilmesi ile birlikte saıtş resmiyet kazanmış olacak. 10 petrol sahasını elinden çıkaracak olan Shell, bu satış ile birlikte yüksek bir gelire de ulaşmş olacak.

Anlaşma Personelleri De Kapsıyor!

Yapılan anlaşma ile birlikte Shell’e bağlı olarak petrol sahasında çalışan personeller de Chrysaor bünyesinde çalışmaya başlayacak. Bu bakımdan 10 petrol üretim sahasındaki maliyetleri ortadan kaldıran Shell, aynı zamanda 3.8 milyar dolarlık bir gelir yarattı. Açıklamalarda 400 çalışanın satışı yapılan alanlarda çalıştığı ve bu personellerin de şirket değişikliği yaşayacağı ifade edildi.

Shell tarafından alınan tasfiye kararı sonrasında önemli bir adım satış kararının alınması ile birlikte atılırken, bundan sonraki süreç için farklı bölgelerdeki petrol üretim alanları için de satış kararının alınabileceği belirtildi. Konuyla ilgili açıklamalar Shell tarafından yazılı bir şekilde yapılırken, her petrol üretim hattında günlük ortalama 115 bin varil petrol üretimi yapıldığı için Shell için yaklaşık bin varil petrol üretimi elden çıkarılmış olacak.

Kuzey Denizi’nde satışı yapılan üretim alanlarının dışında farklı üretim alanlarına da sahip olan Shell, sadece Kuzey Denizi’nden ortalama 230 bin varil üretim yapıyordu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>