SHERPA Blog doğruladı: Online eğitimlerin geleceği webinar’da

0

SHERPA Blog, webinar eğitiminin belli standartlara bağlı kalındığı takdirde başarılı olabileceğini deneyimleyerek doğruladı

Tasarım ve teknoloji ile değişim yaratmak isteyenlerin bilgi kaynağı SHERPA Blog, 7 bine yakın kayıtlı okuyucusundan aldığı geri bildirimlerle kurguladığı Webinar Eğitimleri ile şimdiye dek 444 kişiye eğitim verdi.

Teknoloji, tasarım ve pazarlama dünyasının, konusunda “en iyisi” olarak bilinen mentorlarıyla kendini geliştirmek isteyen profesyonelleri ve girişimcileri bir araya getiren SHERPA Blog Webinarları; Türkçe, özgün içeriklerinin yanı sıra; pratik bilgi odaklı olması, canlı ve birebir etkileşime izin vermesi, eğitmenle öğrenci arasında iletişimi devam ettiren yapısı ve eğitim materyaline sonrasında da online erişilebilmesiyle ön plana çıkıyor.

Bugün, 40 bin aylık oturuma ve 30 bin aylık tekil ziyaretçi sayısına ulaşan SHERPA Blog, webinarların ilk bölümü anlatım, ikinci bölümü ise soru cevaptan oluşuyor. Canlı olarak gerçekleşen ve istenirse kayıtlarına daha sonra SHERPA Blog’dan da ulaşılabilen webinar eğitimlerinin memnuniyet oranı yüzde 86,6.

Zamanın önemini biliyor ve teknolojiden yararlanmaya inanıyoruz

Her geçen gün daha da dijitalleşen dünyada online eğitimlerin geleceğinin webinarlarda olduğunu belirten SHERPA Blog Genel Yayın Yönetmeni Berk Bayri sözlerine şöyle devam etti; “Fiziksel ortamda gerçekleşen kurs ve seminerler gibi geleneksel eğitim ve öğrenme yöntemlerinin faydası tartışılmaz elbette; ancak, zamanın ne kadar değerli olduğunu iyi biliyor ve günlük yaşamımızdaki temel problemlerin çözümünde ve yaşam kalitemizin artmasını sağlamada teknolojiden yararlanmaya inanıyoruz. Çoğu kişinin, günlük hayatın yoğunluğu içinde fiziksel eğitim olanaklarından faydalanmakta güçlük çektiğinin ve genel geçer eğitim kanallarındaki kürasyon (içerik ve kalite denetimi) eksikliklerinin farkında olarak, temelinde tasarım ve teknoloji bulunan konularda eğitim içerikleri sunuyoruz. Böylece, geri konulması imkansız olan tek kaynağımızı – zamanı verimli kullanarak doğru bilgiyi ve doğru anlatıcıyı, konunun ilgilisi olan okurlarıyla buluşturan bir mecraya dönüşmeyi ve ortak ilgi alanlarına sahip kişilerden oluşan bir topluluğa dönüşmeyi amaçlıyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>