Shopify’ın geliri tahminleri aştı

0

Shopify geliri

Çevrimiçi alışverişte sağladığı kolaylıkla bilinen Shopify hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Shopify’ın geliri tahminlerin ötesine geçti.

Shopify’ın geliri tahminlerin ötesinde oldu

Kanadalı e-ticaret devi Shopify Inc, COVID-19 pandemisinden kaynaklanan esnek çevrimiçi alışveriş eğilimi sayesinde ikinci çeyrek gelir beklentilerini aştı.

E-ticaret sektörünün benzeri görülmemiş şekilde büyümesiyle, müşteriler pandemi sırasında çevrimiçi alışverişi tek geçerli seçenek olarak gördüğünden Shopify’ın değeri geçen yıl neredeyse üç katına çıktı. Shopify bu yükselişi 2021 ikinci çeyreğinde de sürdürmeyi başardı.

Refinitiv’in IBES verilerine göre analistler Shopify için 40.49 milyar dolar gelir beklerken, geçen döneme kıyasla yüzde 40 artış yaşanarak 42.2 milyar dolara ulaşıldı.

İşletmelerin çevrimiçi mağazalarını kurmalarına ve platformunda ödeme işlemlerine yardımcı olan Shopify, platformuna daha fazla tüccar eklemek için Avrupa’ya açılma çabalarını artırıyor.

Aşı vurulan kişi sayısı artıp ekonomiler açılmaya devam ederken de çevrimiçi alışverişte patlama yaşanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>