Siber güvenliğin geleceği için yeni tahminler paylaşıldı

0

Siber güvenliğin geleceği

Bir dizi siber güvenlik tahminine göre, birçok işletme sıfır güven çabalarının faydalarını önümüzdeki birkaç yıl içinde göremeyecek, fidye yazılımı çetelerini ödemeye ilişkin mevzuat genişletilecek ve operasyonel teknolojiye yönelik saldırıların gerçek hayatta sonuçları olabilir.

Liste, iş liderlerinin bu stratejik planlama varsayımlarını önümüzdeki iki yıl için güvenlik stratejilerine dahil etmeleri gerektiğini söyleyen teknoloji analisti Gartner’dan geliyor.

Gartner kıdemli direktörü Richard Addiscott, “Eski alışkanlıklara kapılıp her şeye geçmişte yaptığımız gibi davranmaya çalışamayız” dedi. “Çoğu güvenlik ve risk lideri artık büyük bir kesintinin yalnızca bir kriz uzakta olduğunun farkında. Onu kontrol edemeyiz, ancak düşüncemizi, felsefemizi, programımızı ve mimarimizi geliştirebiliriz.”

♦ Tüketici mahremiyet hakları genişletilecek

♦ 2025 yılına kadar işletmelerin yüzde 80’i web, bulut hizmetleri ve özel uygulama erişimini birleştirmek için bir strateji benimseyecek

♦ Birçok kuruluş sıfır güveni benimseyecek, ancak faydaların farkına varamayacak

♦ Siber güvenlik, iş ortaklarını seçmenin anahtarı olacak

♦ Fidye yazılımı ödeme mevzuatı artacak

♦ Bilgisayar korsanları, insan kayıplarına neden olmak için operasyonel teknoloji ortamlarını silahlandıracak

♦ Esneklik, siber güvenlikten daha fazlası olacak

♦ Siber güvenlik CEO’nun başarısı için önemli olacak

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>