Siber güvenlik personelleri baskı altında çalışıyor

0

Siber güvenlik personelleri

Siber güvenlik uzmanları, bir siber saldırı nedeniyle yakında işlerini kaybetmekten çekiniyor ve artan gerilimle başa çıkmakta zorlanıyor. İşletmeler yakında harekete geçmezse, sürekli büyüyen bir beceri açığı aşılmaz bir uçurum haline gelebilir.

VMware’in bildirdiğine göre, siber güvenlik olaylarına müdahale ekiplerinin neredeyse yarısı (yüzde 47)   son 12 ayda tükenmişlik veya aşırı stres yaşadıklarını söylüyor. Bu grubun yüzde 69’u stres ve tükenmişlik nedeniyle konumlarını gözden geçirmeye başladığını söylüyor.

Siber güvenlik kariyer basamaklarının başında da benzer bir hikaye var.  Teknoloji firması Bridewell’e göre Birleşik Krallık’taki her 10 siber liderden dördü,  stresin onları yıl içinde işlerinden ayrılmaya itebileceğini söylüyor.

Bu liderler ayrılma isteklerini iki baskın nedene bağlıyor. Yüzde 42’si bir siber ihlalin kaçınılmaz olduğunu ve bunun kariyerlerini lekelemesini istemediğini söylüyor ve yüzde 40’ı stres ve tükenmişliğin kişisel yaşamlarını büyük ölçüde etkilediğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>