Siber güvenlik şirketleri sıralandı

0

SiberSaldiriGorsel1Dağıtık hizmet engelleme (DDoS) saldırıları bir yandan şirketlerin İnternet üzerinden sundukları hizmetleri engellerken, bir yandan da ağdaki bant genişliği tüketimini artırıyor. DDoS’un etkilerini azaltma adına güvenlik çözümleri sunan sağlayıcıların değerlendirildiği Frost&Sullivan raporunda, Amerikan siber güvenlik kuruluş Arbor Networks lider seçildi.

Arbor’un dünya genelinde 1. katman İnternet servis sağlayıcılarının neredeyse tümünü koruduğuna vurgu yapılan raporda,  bu noktadan hareketle Arbor’un çok büyük, karmaşık ve dağınık DDoS saldırılarının etkisini azaltmada kazandığı deneyimle öne çıktığı yazıldı. Arbor Networks Türkiye Ülke Müdürü Serhat Atlı da, DDoS saldırılarına karşı mücadelede İnternet servis sağlayıcılarıyla çalışma konusunda daha fazla deneyim sahibi bir çözüm sağlayıcının bulunmadığını kaydetti.  Atlı, “Günümüzde DDoS saldırılarının boyutu en büyük İnternet servis sağlayıcı ağları için bile bir tehdit. Verilerimiz saldırı boyutunun son on yılda yüzde 4900 arttığını ve 2014’te 400 saniyede Gb’ın üzerine çıktığını gösteriyor. Bu, DDoS saldırılarına karşı çok güçlü bir savunma oluşturulması gerektiği anlamına geliyor.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>