Siber güvenlikte kadın istihdamında sorun yaşanıyor

0

Siber güvenlikte kadın istihdamı

Microsoft, daha fazla kadını siber güvenlik kariyerlerini sürdürmeye teşvik etmenin, dünya çapındaki 2.5 milyon açık iş ihtiyacını karşılamak ve küresel teknik beceri eksikliğini gidermek için ” kritik” olduğunu söyledi.

Microsoft’un güvenlik, uyumluluk, kimlik ve yönetimden sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Vasu Jakkal, siber güvenlik endüstrisinde, değişen tehdit ortamını ele almak ve aşırı yüklenmiş BT ekiplerinin baskısını azaltmak için kadınlara ve “daha çeşitli bakış açılarına sahip insanlara” ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Kuruluşlar, kadınların temsil edilmemesinin eşit olmayan ücretleri ve kadınlara yönelik destek eksikliğini körüklediği siber güvenlikte cinsiyetler arası uçurumu kapatarak, kurumsal beceri boşluklarını hızla kapatabilir. Yenilikçilik ve karlılıkta kendi faydalarını sağlayan operasyonel düşünceyi çeşitlendirebilir.

2021’de kadınlar küresel siber güvenlik iş gücünün sadece yüzde 25’ini temsil ediyordu. Microsoft Security tarafından yaptırılan bir anket, katılımcıların yüzde 83’ünün siber güvenlikte kadınlar için bir fırsat olduğuna inanırken, kadın katılımcıların yalnızca yüzde 44’ünün sektörde yeterince temsil edildiğini hissettiğini ortaya koydu. Benzer şekilde, kadınların yüzde 54’ü, erkeklerde yüzde 45’e kıyasla, sektörde eşit olmayan ücret ve destekle sonuçlanan cinsiyet önyargısı olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>