Sıcak hava bulut bilişim sorunlarına neden oldu

0

bulut bilişim sorunları

Birleşik Krallık’ın rekor kıran sıcaklıkları, Google ve Oracle’a ait veri merkezlerini çökerterek bir dizi bulut hizmetini kesintiye uğrattı.

Google Cloud, Londra binalarından birinde soğutmayla ilgili bir arızanın sabah 10:13’te başladığını bildirdi. Bina, Google Cloud’un europe-west2-a bölgesi için kapasitenin bir kısmına ev sahipliği yapıyor. 15:30 itibariyle, çoğu müşteri sanal makineleri Avrupa-Batı2’nin tüm bölgelerinde başlatabilirken, sorun yalnızca kısmen çözüldü. europe-west2-a bölgesindeki bazı müşteriler halen Google Compute Engine (GCE), Persistent Disk ve Autoscaling ile ilgili sorunlar görüyordu.

Bu arada Oracle, İngiltere Güney (Londra) veri merkezindeki bir soğutma altyapısı alt kümesinin “bölgedeki mevsimsel olmayan sıcaklıkların bir sonucu olarak” sorunlar yaşadığını söyledi. Bazı müşteriler, nesne depolama, bilgi işlem ve blok birimleri dahil olmak üzere bölgede barındırılan Oracle Bulut Altyapısı kaynaklarına erişemedi veya bunları kullanamadı.

3:16 pm itibarıyle, etkilenen soğutma altyapısı, çalışır duruma geri getirildi. Oracle, “Çalışma sıcaklıklarını daha da azaltmak ve servis etkisini azaltmak için onarım çalışmalarına devam ediyoruz. Bazı hizmetler, azaltma çabaları devam ederken sağlık ölçümlerinde iyileşmeyi gözlemlemeye başlıyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>