Siemens akıllı klima geliştirdi

0

akıllı klima

Siemens akıllı klima geliştirerek, akıllı ev teknolojileri piyasasında önemli bir ürüne imza attı. Akıllı kamera, kullanıcının akıllı telefonu ile kontrol edilerek kullanım kolaylığı sağlıyor.

Akıllı klima için akıllı kontrol

Klimalar, basit çalışma mantığı ile yıllardır önemli bir değişime uğramadı. Ancak Siemens, uyguladığı inovasyon ile bu standart cihazları değiştirecek gibi görünüyor. Wi-fi bağlantılı klima geliştiren Siemens, bu ürünü akıllı ev teknolojileri sınıfına ekledi. A++ enerji verimliliğine sahip klima, wi-fi üzerinden akıllı telefon ile bağlantı kurabiliyr. Bu sayede kullanıcı, telefonu ile klima ayarlarını kontrol edebiliyor.

Açıp-kapatma, ısı ayarı yapma, nem ayarı, ısıtma ve soğutma ayarları telefon üzerinden yapılabiliyor. Yeni klimalar, akıllı bağlantı sayesinde anlık müdahale edilerek enerji tasarrufu sağlıyor. Bunun yanı sıra çevreci bir çalışma özelliğine de sahip olduğu belirtiliyor. Akıllı klima modellerinde, ozon tabakasına zarar vermeyen R410A gazı ile hem ev hem de atmosfer dostu bir çalışma sağlanıyor.

Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi ile buzdolaplarının, çamaşır makinelerinin, klimaların ve diğer cihazların bağlantılı olduğu, akıllı ve dijital bir çağa doğru adım atıyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>