Siemens endüstriyel IoT ortaklığı kurdu

0

Siemens endüstriyel

Siemens endüstriyel IoT ortaklığı ile bağlantılı teknolojiler için yeni bir adım attı. Alibaba Cloud ile kurulan ortaklık, IoT piyasasına önemli yenilikler getirecek.

Siemens endüstriyel IoT için Çin’e yöneliyor

Alman Başbakanı Angela Merkel ve Çin Başbakanı Li Keqiang’in katılımıyla Berlin’de imzalanan ortaklık kapsamında, Siemens ve Alibaba Cloud birbirlerinin teknolojisini kullanmak için ortaklık kurdu.

Çin’deki müşteri potansiyelini çok iyi kullanan Alibaba, bu ortaklık ile bilgi ve birikimini Siemens ile paylaşacak. Ayrıca Çin dışına da çıkarak, Siemens’in küresel IT pazarındaki gücünden yararlanma fırsatı yakalayacak. Bu sayede sadece Çin’de değil, tüm dünyada farklı sektörlerde hizmet veren bir şirket olma potansiyeli izlenecek.

Dünya çapında geliştiriciler, AWS ve Microsoft Azure IoT platformlarını tercih ediyor. Genel kullanıma baktığımızda Alibaba’nın payının düşük olduğunu söyleyebiliriz. Ortaklık ile Siemens’in Çin’de, Alibaba’nın ise küreselde büyümesi hedefleniyor. Eğer ortaklıkta ilerleme sağlanabilirse, Alibaba Cloud yıllık 2.8 milyar dolarlık gelirini katlayabilir. Ayrıca Siemens de Dünyanın en kalabalık ülkesinde büyük bir pazar payı alabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>