Siemens siber güven konsorsiyumu çağrısı yaptı

0

Dijital dünyada artan siber saldırılar ve güvenlik açıkları nedeniyle yaşanan risklere karşı teknoloji şirketleri ortak bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Dev şirketler ortak oldu

Siemens’in başını çektiği dev teknoloji şirketleri bir tür siber güven konsorsiyumu kurmak üzere bir araya geldiler.

Airbus, Allianz, Daimler Group, IBM, MSC, NXP, SGS ve Deutsche Telekom tarafından oluşturulan konsorsiyum, belli güvenlik standartlarını karşılayan ürün ve hizmetler geliştirmek üzere çalışmalar yapacaklar. Böylece dünya çapında kabul gören önemli bir güvenlik standardı oluşturulacak.

Dünya çapında binlerce fabrikayı, sayısız dijital ürün ve hizmeti temsil edecek olan konsorsiyum veri güvenliği konusunda sağlam bir alt yapı oluşturarak dünyanın dijital olarak daha güvenli bir yer olmasına katkı sağlayacaklar. Elbette kendini kanıtlayacak olan bu güçlü güvenlik standardına sahip ürün ve hizmetler de tüketiciler açısından daha fazla tercih edilir olacak.

The Charter of Trust adını alan konsorsiyum aynı zamanda kamu kurumları ve devletlerle de iletişim kurarak, güvenlik standartlarının daha geniş bir kullanım alanı bulmasını sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>