Sıfır Marjinal Maliyet Toplumu kitabı Türkiye’de

0

SıfırMarjinalMaliyetToplumuKoçSistem tarafından Türkçe’ye kazandırılan Sıfır Marjinal Maliyet Toplumu kitabı, teknolojideki dönüşümlerin katkısı ile “İşbirlikçi Ortak Kaynaklar” olarak tanımladığı yeni bir ekonomik paradigmanın hayatımıza girmek üzere olduğunu anlatarak, alışılagelmişin dışındaki görüşleri ve cesur iddiaları ile okuyucusunu şaşırtmayı başarıyor.

Kitap, günümüzün tanınmış toplum düşünürlerinden olan ve Avrupa Birliği dışında birçok liderin danışmanlığını yapan Jeremy Rifkin’in son hazırladığı kitap olma niteliği de taşıyor. Rifkin kitabında; İletişim interneti ile yükselmekte olan enerji interneti ve lojistik internetinin akıllı bir altyapıda, diğer bir deyişle “Nesnelerin İnterneti” üzerinde bir araya geldiklerini anlatırken çarpıcı örnekler paylaşıyor.

Yazara göre; bu teknolojilerin birlikteliğine eşlik eden yeni teknolojiler üretkenliği artıracak, birçok mal ve hizmetin marjinal maliyetini sıfıra yakın seviyelere indirecek ve tüketici bunların çoğuna neredeyse bedelsiz sahip olabilecek. Bu da, kâr olgusunu değiştirip pazarda bolluğun yaşanacağı yeni bir ekonomik sisteminin koşullarını yaratacak.

Sıfır Marjinal Maliyet Toplumu kitabının, Mayıs 2015’te BZD Yayıncılık tarafından seçkin kitapçılarda satışa sunulması planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>