Signal, Avustralya’daki yeni yasaya uygulamayacak

0

Avustralya’da çıkan yeni dijital iletişim yasası, teknoloji şirketlerinin tepkisini çekmişti.

Devlet okumak istiyor ama

Tüm dijital iletişim uygulamalarını, her türlü şifre ve kaynağı devlete açması ve devletin okumak isteyeceği bütün iletişim bağlantılarını yetkili makamlara açmakla yükümlü kılan yeni yasa devreye girdi ancak Avustralya’da hizmet veren uygulamalar şimdiden yasanın uygulanamaz olduğunu vurgulamaya başladılar.

Ünlü iletişim uygulamsı Signal da yaptığı açıklamayla, Avustralya devletinden yeni yasaya göre gelecek taleplere cevap vermelerinin mümkün olmadığının altını çizdiler.

Kullanıcıların P2P teknolojisiyle mesajlaştığını ve şirketin bu mesajlaşmayı görmesinin mümkün olmadığını, ellerinde böyle bir çözüm veya teknoloji olmadığını, kullanıcıların telefonlarını ele geçirip mesajları telefondan okumak dışında o mesajları başkasının görebilmesinin mümkün olmadığını anlatan Signal, yasanın bugünün teknolojisinde tamamen uygulamaz olduğunu belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>