Sigorta devi Porto Seguro siber saldırıya uğradı

0

sigorta devi Porto Seguro

Brezilya merkezli sigorta devi Porto Seguro siber saldırıya uğradı. Bu saldırı, bazı sistemlerde kararsızlığa neden oldu.

Sigorta devi Porto Seguro siber saldırı ile zor durumda kaldı

Brezilya’nın en büyük sigorta gruplarından biri olan Porto Seguro, hizmet kanallarında ve bazı sistemlerinde kararsızlıkla sonuçlanan bir siber saldırıya maruz kaldığını bildirdi.

Şirket, olayı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (CVM) bildirdi ve “tüm güvenlik protokollerini derhal etkinleştirdiğini” ve çalışma ortamını kademeli olarak geri yüklediğini ve mümkün olan en kısa sürede normal işlerine devam etmek için çalıştığını söyledi. Porto Seguro, uğradığı saldırının türüyle ilgili daha fazla ayrıntı açıklamadı. Ancak şu ana kadar şirket veya yan kuruluşları, müşterileri veya ortaklarıyla ilgili herhangi bir kişisel veri de dahil olmak üzere herhangi bir veri sızıntısı tespit edilmediğini kaydetti.

Brezilya’daki üçüncü en büyük sigorta şirketi olan Porto Seguro, Brezilya’da araba ve konut sigortası segmentlerinde liderdir ve kredi sağlama dahil olmak üzere çeşitli iş kollarında yaklaşık 10 milyon müşteriye sahip. Şirketin merkezi Sao Paulo’da olup, Brezilya ve Uruguay’daki yan kuruluşları 13.000’den fazla personel istihdam etmektedir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>