Sigorta işlemleri blockchain ile yapılacak

0

Sigorta işlemleri blockchain

Sigorta işlemleri blockchain ile yapılarak dijitalleşme sürecinde verimlilik sağlanacak. ANZ’in kurduğu yeni ortaklık ile sigorta işlemleri blockchain teknolojisinin kullanıldığı yeni alanlardan biri oldu.

Sigorta işlemleri blockchain 

Kripto paralar ile gündemden düşmeyen blockchain teknolojisi, birçok sektörü etkisi altına almaya devam ediyor. Sağladığı güvenlik ve gizlilik nedeniyle sağlıktan nakliyata kadar birçok alanda kullanılıyor. Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), blockchain teknolojisine yatırım yapan işletmeler arasında katıldı. ANZ, bu teknolojiyi kendi iş süreçlerine uygulayabilmek için IBM ve finansal hizmetler firması olan Suncorp New Zealand ile ortak olarak çalışacağını duyurdu.

ANZ Yeni Zelanda biriminin genel müdürü Paul Goodwin, blockchain teknolojisinin şirketin iş süreçlerinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacağını belirtti. İşlemler böylelikle ek bir onaya gerek kalmadan, tek bir tık ile halledilebilecek. Poliçelerin borsacılar ve sigortacılar arasında git gel yapmasının önüne geçilecek.

Bundan daha önce de dijitalleşme için birçok girişimde bulunan ANZ, blockchain ile bunu başaracak  gibi

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>