Sigorta sektörü güç birleştirdi! Girişimler desteklenecek

0

Sigorta sektörünün önemli kurumuları ile İTÜ ARI Teknokent, güçlerini birleştirdi. Bu güç birliği kapsamında ortaya çıkan İTÜ Çekirdek Insurtech Programı ile girişimler desteklenecek. Başarılı olan girişimleri 1 milyon TL’lik ödül bekliyor.

Sigorta sektörü girişimlere destek olacak

İTÜ ARI Teknokent’in öncülüğünde gerçekleştirilen iş birliği girişimlerin hayallerine ulaşmasına yardımcı olacak. Güçlerini birleştiren Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik, İTÜ ARI Teknokent ile birlikte İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçirdi.

Program kapsamında girişimlere birçok destek sağlanacak. Ayrıca girişimlerin sektöre erişiminin de yolu açılacak. En önemli noktalardan biri ise başarılı olan girişimlere 1 milyon TL ödül cansuyu verilecek olması. 

Düzenlenen basın toplantısı ile programın detayları ve iş birliğinin manifestosu açıklandı. 

İşte o manifesto:

Sigorta sektörü olarak hayatın her alanına dokunan yeni teknolojileri süreçlerimize dâhil etmeliyiz. IoT, mobilite, blockchain, yapay zeka ve robotik süreç otomasyonu gibi pek çok teknolojinin sigorta sektörüne entegre hale gelmesi gerekiyor.

Biz; sektörümüzü daha ileri götürmek için elimizi taşın altına koyarak inovasyonu ve erken aşama girişimcileri desteklemek üzere yola çıktık.

İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nda hayatın her alanına dokunan teknoloji girişimcilerine çağrı açarak, mentorluk ve eğitim verecek, toplantılar ve seminerler düzenleyecek, sektörle girişimcileri bir araya getireceğiz.

Bu kapsamda sigorta sektörünün ihtiyaçlarına dair farkındalık yaratılması, yeni InsurTech çözümlerinin oluşması, bu çözümlerin kazanan iş modeline dönüşmesi, yeni iş birlikleri ile sektörün gelişmesi, ülkeye katma değer sağlanması ve global başarı hikayelerinin çıkmasını hedefliyoruz.

Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik olarak sektörümüzü ileriye taşıyacak girişimleri, girişimcilik kuluçka merkezleri sıralamasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek’e davet ediyor ve tüm gücümüzle destekleyeceğimize söz veriyoruz.

Bu vesileyle ülkemizdeki farklı sektörlerdeki bizler gibi kendi alanlarının başarılı olan kurumlara da bu dayanışmayla örnek olmayı hedefliyoruz.

Düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca şunları söyledi: 

“Ülkemizin bu değerli kurumları, üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nde başlatılan InsurTech Programı ile girişimcilere destek olarak, kendi sektörlerinin geleceğine yön verecek. Böylelikle İTÜ Çekirdek, sigorta sektörünün de inovasyon merkezi olacak”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>