Sigorta şirketleri için yeni yazılım çözümü: Unify

0

towers-watson-bangkokTowers Watson, yeni yazılım çözümü Towers Watson Unify’ı kullanıma sundu. Towers Watson Unify sayesinde sigorta şirketleri, Towers Watson ve üçüncü parti yazılım çözümleri de dahil olmak üzere, kullandıkları finansal modelleme ve raporlama uygulamalarını iş akış süreçlerine otomatik ve yönetilebilir bir şekilde entegre edebiliyorlar.

Towers Watson’ın Global Hayat Branşı Finansal Modelleme ve Raporlama Lideri Joel Fox, “Sigorta şirketleri, sıkı bir yönetim ve kontrol imkanı sunan, hem daha zengin hem de derinlemesine gerçekleştirilmiş analizlere daha sık ve hızlı ihtiyaç duyuyorlar,” dedi. “Bununla birlikte şirketler, işletim maliyetlerinin önemli miktarda azaltılmasını gerektiren bir ekonomik ortamla karşı karşıyalar. Bu nedenle de söz konusu ihtiyaçlarına çözüm üretmek için pahalı kaynaklara yönelmeleri imkansız hale geliyor. Daha çok işi daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle yapmak durumundalar. Towers Watson Unify, işte tam da bunu yapabilmelerine olanak veren dönüşümsel bir çözüm olarak öne çıkıyor.”

Yazılım çözümlerinin entegre edilmesini sağlayan bir kurumsal risk ve aktüeryal sistemler platformu olan Towers Watson Unify, bu çözümleri çalıştırmak için ihtiyaç duyulan esnek ve kullanıcı tanımlı iş akışlarının otomasyonunu da sağlıyor. Buna ek olarak platform, güvenlik, sürüm denetimi ve kapsamlı denetim geçmişlerinin otomatik olarak oluşturulması da dahil olmak üzere entegre iş akışı süreçlerinin yönetimini destekliyor.

Unify platformu hem Towers Watson’ın hayat branşı çözümlerini içeren risk yazılım ürünleri, hem de diğer firmaların yazılımlarıyla çalışıyor. Towers Watson’ın yeni yazılımının sahip olduğu kusursuz entegrasyon yeteneği, bu uygulamalar arasında daha iyi veri akışı ve etkileşim sağlıyor. Kullanıcı tanımlı iş akışları uçtan uca süreçler olarak tümüyle otomatize edilebiliyor; bu süreçler manuel olarak başlatılabildiği gibi, gelecek bir zamanda çalışmak üzere programlanabiliyor ya da şirketlerin halihazırda kullanmakta oldukları diğer harici sistem ya da zamanlama araçları tarafından tetiklenebiliyor. Kullanıcı yorumları, onaylar ve diğer kullanıcı müdahalelerini de içeren ihtiyaçlara göre oluşturulmuş yönetim protokolleriyle iş akışları tasarlanabiliyor ve ayrıntılı denetim günlükleri, sistem içerisindeki tüm etkileşimleri ve iş akışının bir parçası olarak çalışan alt sistemlerin özgün denetim günlüklerini yakalayıp kaydedebiliyor.

Towers Watson’ın Global Hayat Branşı Finansal Modelleme ve Raporlama Lideri Joel Fox sözlerini şöyle sürdürdü: “Unify, sigorta şirketlerine tüm finansal modelleme ve raporlama süreçlerini daha yüksek verimlilik, tutarlılık ve yönetilebilirlik için kökten dönüştürme imkanı sağlıyor. Unify ile sigorta şirketleri risk ve sermaye yönetim performanslarını daha yüksek bir standarda çıkarabilecekler.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>