Sigortacılar fidye yazılım korumasından kaçıyor

0

Sigortacılar fidye yazılım

Sigortacılar fidye yazılım korumasına karşı temkinli davranmaya başladı. Evden çalışmadaki artış, bu kararda etkili oldu.

Sigortacılar fidye yazılım korumasına karşı temkinli

Sigortacılar, pandemiden sonra müşterilere sağladıkları siber koruma tutarını yarıya indirdi. Evden çalışma, fidye yazılımı saldırılarında büyük bir artışa neden oldu ve bu da onları yüksek ödemelerden akıllı hale getirdi.

Artan taleple karşı karşıya kalan, Lloyd’s of London pazarında faaliyet gösteren büyük Avrupalı ve ABD’li sigorta şirketleri ve sendikalar; fidyeleri, saldırıya uğramış ağların onarımını, iş kesintisi kayıplarını ve hatta itibar hasarını onarmak için daha yüksek prim oranları talep edebildi.

Ancak fidye yazılımı saldırılarındaki artış ve saldırganların artan karmaşıklığı, sigortacıları temkinli hale getirdi. Sigortacılar, bazı saldırganların potansiyel kurbanların ödeme yapma olasılıklarını artıracak politikaları olup olmadığını bile kontrol edebileceğini söylüyor. Sigorta şirketi Optio’nun siber başkanı Caspar Stops, “Sigortacılar limitlerini, kapsamını ve fiyatlandırmasını değiştiriyor. Limitler yarıya indi” dedi.

Küresel siber pazarın yaklaşık beşte birine sahip olan Lloyd’s of London, endüstri kaynaklarının anonimlik koşuluyla 100 küsur sendika üyesini gelecek yıl siber işlere girmekten vazgeçirdiğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>