Sigortacılıkta blockchain denemesi yapıldı

0

sigortacılıkta blockchain

Japonya’da sigortacılıkta blockchain denemesi başarıyla tamamlandı. Blockchain denemesinde, evraklandırma süreci dijitalleştirildi.

8 kurum ile sigortacılıkta blockchain

Evrak sürecini tamamen dijitalleştiren blockchain teknolojisi, ticari faaliyetler ve sigorta sektörü için büyük bir potansiyele sahip. Avrupa, Amerika ve Asya’dan 8 kurumun katılımıyla Tokio Marine & Nichido tarafından deniz taşımacılığı sigortası test edildi.

Şirketler faturalar, hasarlar ve evrakları dijital ortamda e-posta gibi araçlarla göndererek iş süreçlerini yönetiyor. Ancak bu süreç, iki şirketin koordineli çalışmasını gerektirdiği için aksamalara neden olabiliyor. Yapılan blockchain tekonlojisinde, dijital defter kaydı oluşturularak şirketlerin verilere anlık olarak ulaşması sağlanıyor. Bu şekilde 1 ay süren evrak işlemlerinin 1 hafta gibi çok kısa sürede tamamlanabileceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>