Silikon Vadisi şirketleri “anne rolüne” soyunuyor

0

ladySilikon Vadisi girişimcilerinin yeni girişim projeleri ortaya akla kolay gelmeyecek çözümler getiriyor. Üstelik bunlardan bazıları, annelerin üşenmeden yaptığı ya da yapmak mecburiyetinde kaldığı işler. Business Insider, anneler gününün hemen ertesinde bu tip girişimleri ve sundukları hizmetleri listelemiş.

Listede market alışverişini sizin yerinize yapıp kapınıza getirenlerden, çamaşırlarınızı kapınızdan alıp temizledikten sonra geri getiren ilginç örnekler de yer alıyor.

Homejoy adlı girişim üzerinden ev temizliği için personel çağırabiliyorsunuz.
Sprig, SpoonRocket ve Munchery adlı markalar talebiniz üzerine evinize yemek getiriyor, yemekler şefler tarafından hazırlanıyor.
Kichit ile kendi şefinize sahip olabilirsiniz!
Uber, Lyft, Sidecar gibi uygulamalar ile kapınıza araç getirebilirisiniz. Flywheel ise kapınıza taksi getirmek için hazır bekliyor.
Washio ve Rinse, çamaşır işlerinizi hallediyor, üstelik 7/24 hizmet sunuyorlar.
Shyp sizin için paketinizi alıyor ve postaya veriyor.
Le Tote sizin için aylık üyelik karşılığı özel bir stilist belirliyor, düzenli olarak seçenekler sunuyor.
Postmates aklınıza gelen her şeyi size getiriyor. Magic ise hem istediğinizi getiriyor, isterseniz sizin için uçak bileti ayarlıyor.
Instacart ve Google Shopping Express market alışverişinizi anneniz yerine yapıyor, size teslim ediyor.
Dufl ise annenizi yormayın diye, istediğiniz bir otele içi lüks kıyafetler ile dolu bir bavul yolluyor.

Bu ve benzeri San Francisco merkezli girişimler annelerin yükünü hem hafifletiyor, hem de gelecekte onların yerine geçecek kadar detaylı hizmetler sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>