Silikon Vadisi’nin efsanevi ismi Steve Blank İstanbul’a geliyor

0

steve_blankDünyanın girişimcilik merkezi olan Silikon Vadisi’nin müthiş bir çıkış yakaladığı 80’ler ve 90’lar boyunca birçok yüksek teknoloji şirketinde çalışan ünlü girişimci ve yazar Steve Blank, Türkiye’deki girişimcilere ilham verecek özel konuşmacılardan biri olarak 3-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Startup İstanbul’un konuğu olacak.

Stanford, Berkeley ve Columbia gibi dünyanın en büyük üniversitelerinin de aralarında bulunduğu 100’ü aşkın okulda ders kitabı olarak okutulan üç kitabıyla yeni nesil girişimcileri peşinden sürükleyen Blank, ayrıca 100 farklı girişimin kıyasıya yarışacağı Startup İstanbul Challenge finallerinde jüride yer alacak.

Teknoloji alanında uzun yıllar çalıştıktan sonra girişimciliğe el atarak farklı sektörlerde sekiz şirket kuran Steve Blank, şimdilerde girişimcilik dünyasının gurularından biri olarak kabul ediliyor. Udacity ve Votizen gibi önemli girişimcilere yatırım ve mentorluk yapmaya devam eden Blank’in kuruculuğunu üstlendiği Epiphany ve Zilog gibi startup’ların dört tanesi halka arz başarısına ulaşmış durumda. Blank, ayrıca dünyanın farklı bölgelerindeki konferanslarda yaptığı, özellikle şirket kültürüne yönelik etkili konuşmalarıyla tanınıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>