Silikon Vadisi’nin genç şirketleri

0

Bundan yaklaşık olarak 8 yıl önce, 2007 senesinde Facebook’un kurucu ismi Mark Zuckerberg, genç iş gücünün daha önemli olduğunu söylemişti. Zuckerberg, bu kesimin aile ve benzeri konularda biraz daha özgür olduğu ve dikkatlerini dağıtacak şeylerin sayısının daha az olduğunu da sözlerine eklemişti. Stanford Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinliğin ardından yıllar geçse de, IDC Connect araştırması genç çalışanlara dair bazı detayları ortaya çıkartıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerindeki çalışanlarının yaş ortalamasının tespit edildiği araştırmaya göre en genç şirket, 30 yaşındaki Zuckerberg’in sahip olduğu Facebook. Üyelerinin yaş ortalaması Facebook’a oranla belki iki kat daha yüksek olan profesyonellerin sosyal ağı LinkedIn ise ikinci sırada yer alıyor. Diğer şirketler ve çalışanlarının yaş ortalamaları için tabloya göz atabilirsiniz.

youngest

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>