Şimdi al sonra öde hizmetleri dönüm noktasında

0

Şimdi al sonra öde

Düşük tüketici harcamaları, yüksek faiz oranları ve zorlu kredi koşulları, borç verenlerin şimdi satın alıp daha sonra ödeme yapmalarında sorunlara neden olarak sektörde konsolidasyon olasılığını artırıyor.

Şimdi Al Sonra Öde (BNPL) şirketleri, GlobalData’ya göre 2019’da 33 milyar dolardan 2021’de 120 milyar dolara ulaşan işlem hacimleriyle tüketici finansmanında en hızlı büyüyen sektörlerden birini kurdu.

BNPL’nin iş modeli, BNPL şirketlerinin nispeten düşük maliyetle fon toplamasına ve çevrimiçi alışveriş sitelerinde müşterilere satış noktası kredileri sunmasına olanak tanıyan çok düşük bir faiz ortamından doğmuştur. Tüketiciler satın alımlarını, genellikle faizsiz olarak, haftalar veya aylar boyunca taksitler halinde öderler ve BNPL’ler her işlem için çevrimiçi perakendecilerden ücret alır.

GlobalData’ya göre, geçen yıl e-ticarette harcanan her 100 doların 2 doları tutarındaki şimdi satın al ve sonra öde işlemleriyle birlikte e-ticaret hacimleri hızla arttığı için model, COVID-19 salgını sırasında genç tüketiciler arasında popüler olduğunu kanıtladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>