Simetrik elektrikli bisiklet: Curtiss Hades 1 Pure

0

Curtiss Hades 1 Pure

Tasarımıyla adeta bir silahı andıran simetrik elektrikli motosiklet Curtiss Hades 1 Pure tanıtıldı. Curtiss Hades 1 Pure, ilginç tasarımıyla muhteşem bir denge de sunuyor.

Simetrik elektrikli bisiklet tasarımı

Curtiss Motorcycle Co. isimli bir motosiklet şirketi, Hades 1 Pure modelinden ilham alarak yeni bir motosiklet geliştirdi. Simetrik olma özelliği vurgulanarak lanse edilen Curtiss Hades 1 Pure, sürücüler için neredeyse kusursuz bir denge sağlıyor.

Motosikletin ağırlık merkezinin yere yakın olması ve uzun dingil mesafesi sürüş güvenliğinin artmasını sağlıyor. 167 kW motor gücüne sahip olan motosiklet, şarj ve menzil gibi bilgileri henüz paylaşılmadı.

Satış fiyatı 60 bin dolar olarak açıklanan motosikleti, 20 Şubat’a kadar sipariş veren müşteriler, yaklaşık 3 bin dolar değerindeki ek donanımlara ücretsiz sahip olabilecek.

Şasi kısmında titanyum, krom ve alüminyum karışımı malzeme kullanılan motosikletin tekerleri ise karbon fiberden yapılmış. Motosiklet, denge konusundaki avantajlarının yanı sıra malzeme kalitesiyle de ön plana çıkıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>