Singapur denizcilik endüstrisi AR gözlüklerine geçiş yapıyor

0

denizcilik endüstrisi

Artırılmış ve sanal gerçeklik (AR/VR) teknolojileriyle desteklenen akıllı gözlükler, Singapur’daki Keppel Offshore & Marine’de (Keppel O&M) yeni bir pilot uygulamada saha incelemesini ve uzaktan izlemeyi kolaylaştırmak için kullanılıyor. M1’in 5G ağında çalışan proje, 5G uygulamalarının ticarileştirilmesini ve benimsenmesini sağlamak için bir devlet hibesinin parçası olarak bulunuyor.

Akıllı gözlükler, gerçek zamanlı analizler yapabilir ve kullanıcının görevlerini desteklemek için kullanabileceği veriler üretebilir. Cihaz ayrıca kullanıcının bir kontrol odası veya alıcı ile iletişim kurmasını sağlar. Her çift, bir kamera merceği, mikrofon, mikro hoparlör ve kullanıcının görüş alanı içinde dijital bir metin ve görüntü kaplaması yansıtabilen bir mikro projektör ile donatılmıştır. Gözlükler, hücresel veya Wi-Fi aracılığıyla çevrimiçi olarak bağlanır.

Denizcilik oyuncusu ve M1 tarafından Çarşamba günü yayınlanan ortak bir açıklamaya göre, pilot uygulama Keppel O&M’nin işgücü için uzaktan operasyonların verimliliğini artırmak amacıyla dijital ve sanal teknolojilerden yararlanma çabalarının bir parçası . Her iki şirket de Keppel Corporation’ın bağlı kuruluşlarıdır. Örneğin, varlık bakım çalışmasının bir parçası olarak yerinde çalışma talimatlarını görüntülemek için denetim personeli tarafından akıllı gözlükler takılacaktır. Sesli komutlarla kontrol edilen cihaz, manuel kontrol sayfalarına ve çizimlere olan ihtiyacın yerini alıyor ve ayrıca uzaktan desteği kolaylaştırabiliyor. Keppel, yerinde kalite denetimi için gereken çalışma saatlerini yüzde 50’ye kadar azaltabileceğini söylüyor.

Pilot uygulama kapsamında test edilen diğer kullanım örnekleri arasında, saha mühendislerinin AR özellikli gözlükler aracılığıyla canlı sensör verilerini yakalayıp ana ofise geri aktarabildiği ve gerçek zamanlı uzaktan rehberlik alabildiği dijital ikiz sanallaştırma ile uzaktan izleme yer alıyor. Veriler ayrıca, operasyonlar sırasında ekipmanın gerçek zamanlı performansı ve durumu gibi bilgileri görüntülemek için mühendisin görüş alanı içinde yerinde üst üste bindirilebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>