Singapur dünyanın en iyi kripto ülkesi oldu

0

dünyanın en iyi kripto ülkesi

Yayınlanan yeni rapora göre Singapur dünyanın en iyi kripto ülkesi oldu. Coincub verileri, Singapur’daki yükselişi ortaya koydu.

Singapur dünyanın en iyi kripto ülkesi

2021 yılı, ülkelerin kripto ve dijital para birimine yaklaşımını sarsacak bazı beklenmedik olaylarla birlikte kripto için önemli bir yıl oldu. Şimdi en son kripto sıralaması, hangi ülkelerin kripto benimseme konusunda dünyaya öncülük ettiğini gösteriyor.

İrlanda merkezli finansal teknoloji girişimi Coincub, 2021 4. Çeyrek için Global Crypto Ranking kılavuzunu yayınladı. Derecelendirme, hükümet politikası, finansal sektör kabulü, vergi kanunları, yönetmelikler ve yasal gereklilikler gibi toplumsal parametrelere dayanıyor.

Sıralama ayrıca kripto sahipliği, bitcoin ATM’leri ve harcama fırsatları gibi nicel verileri de hesaba katıyor. Sıralama kriterleri, pozitif hükümet mevzuatına ve ana akım bankaların saklama hizmetleri sunma istekliliğine odaklanıyor. Bu iki faktör, geleneksel kurumların bir ülkedeki kripto alanını satın aldığını gösteriyor.

Haziran 2021’de, Eylül 2021’de Coincub’un Global Crypto sıralamasında hiçbir yerde yer almayan El Salvador, Bitcoin’i bir tür yasal ihale ilan etme kararı aldı.

Gelişen kripto ekonomisi, pozitif mevzuatı ve kripto sahibi nüfusun dünyanın en yüksek ikinci yüzdesi sayesinde Singapur en üst sırada yer aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>