Techinside Google News
Techinside Google News

Singapur hibrit çalışma araçlarına ihtiyaç duyuyor

Hibrit çalışmaya geçiş, Singapur işletmelerinin işletim modellerini yeniden değerlendirmelerini ve çalışma ortamlarına özgü gereksinimleri belirlemelerini gerektiriyor.
- Advertisement -

Hibrit çalışmaya geçiş, Singapur işletmelerinin işletim modellerini yeniden değerlendirmelerini ve çalışma ortamlarına özgü gereksinimleri belirlemelerini gerektiriyor. Politikalar, üretkenliğin yanı sıra esnekliği de kolaylaştırmalı, kusursuz kullanıcı deneyimi sağlamak için araçların entegre edilmesi gerekecek.

Telstra’nın Güney Asya genel müdürü Geraldine Kor, hibrit çalışmanın ivme kazanmaya devam etmesiyle, kuruluşların uyum sağlaması veya yetenekleri çekme ve elde tutma yeteneğini kaybetme riskini alması gerektiğini söyledi. Vardiyanın, şirketler için anlamlı çalışan deneyimleri sunma açısından zorluklar getirdiğini belirtti.

Kor: “Örneğin, sanal ve uzaktan işe alım süreçleri bu yeni çalışma yöntemiyle zorunlu olarak gelişmedi. Şirketlerin, yeni başlayanlar için olumlu bir deneyim yaratmak için bu zorluklarla nasıl başa çıkacaklarını anlamaları gerekiyor. Bu özellikle, esnek çalışma düzenlemelerine yönelik güçlü hükümet desteği nedeniyle hibritin birçok kuruluşta giderek artan bir norm haline geldiği Singapur’da böyle” dedi.

Singapur’daki çalışanların yüzde 79’u, şirketlerin esnek bir çalışma modelini benimsemeye başlamasından iki yıl sonra, evden çalışmanın hâlâ kendi payına düşen engellere sahip olduğuna inanıyor. Yaklaşık yüzde 40’ı verimliliklerinde herhangi bir değişiklik görmezken, yüzde 19’u evden çalıştıklarında üretkenliklerinin düştüğünü belirtti.

Logitech tarafından yapılan bir araştırma, Singapur’daki beyaz yakalı çalışanların yüzde 59’unun, tüm katılımcıların katkıda bulunmak ve konuşmak için eşit fırsatlara sahip olması durumunda toplantıların daha verimli olacağını kabul ettiğini gördü. Diğer bir yüzde 56’lık kesim ise ofis içi katılımcıların, uzaktan telefonla bağlanan meslektaşlarına göre hibrit toplantılar sırasında daha fazla meşgul olduğunu söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir