Singapur Telegram’da kaçak satış tespit etti

0

Singapur Telegram

Singapur Telegram’da kaçak satış tespit etmesinin ardından olaya hızlı bir şekilde müdahale etti. Satışı yapan kişiler tutuklandı.

Singapur Telegram’da kaçak satış avında

Singapur, Telegram aracılığıyla e-buharlaştırıcıları ve diğer ilgili bileşenleri satan bir dağıtım ağını ortaya çıkardı. Mesajlaşma uygulaması, sohbet gruplarındaki “çok sayıda kişiye” kaçak ürünlerin reklamını yapmak ve tedarik etmek için kullanıldı.

Singapur Sağlık Bilimleri Otoritesi (HSA) yaptığı açıklamada, 6 Ocak’ta bir distribütör ve seyyar satıcıların yasadışı faaliyetlerini ortaya çıkaran 24 saatlik bir operasyonun ardından ağ çöktü. Endüstri düzenleyicisi, ürünlerin tahmini piyasa değerinin yaklaşık 148.596 dolar olduğunu söyledi.

HSA, iki erkek ve bir kadın deneğin soruşturmasına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi: Açıklamada: “Bu sohbet gruplarında çok sayıda kişiye yasa dışı olarak bu tür yasak öğelerin reklamını yapmak ve tedarik etmek için Telegram’ı kullandılar. E-buharlaştırıcı kaçakçıları ve seyyar satıcılar, yasadışı faaliyetlerini gizlice yürütmek amacıyla Wechat ve Telegram gibi anonim mesajlaşma uygulamalarını kullanıyor” denildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>