Singapur veri hırsızlığı ile gündeme geldi

0

Singapur veri hırsızlığı

Dünyanın en akıllı şehirleri listelerinde ilk 3 sırada bulunan Singapur veri hırsızlığı ile gündeme geldi. Veri hırsızlığı 1,5 milyon kişiyi etkiledi.

Singapur veri hırsızlığı için yeni önlemler aldı

Dünyanın en akıllı şehirleri listesinde kendisinde hep ilk 3 sırada yer alan Singapur, birkaç yıl sonra bu konuda lider şehir olarak gösteriliyor. Gündelik yaşamdaki birçok işin dijital hale getirildiği Singapur, bu kez veri hırsızlığı ile gündeme geldi. Sağlık veri tabanına yapılan saldırıda, 1,5 milyon kişinin sağlık verilerine erişim sağlandı. Kasten yapılan bu saldırıda, kayıtlı kişilerin verilerinin etkilenmediğine vurgu yapıldı.

Yetkililer, hiçbir hasta kaydının değiştirilmediği veya silinmediğini söyledi. Ayrıca tanı, tahlil sonuçları, doktor notları gibi kişisel verilerin ihmal edilmediği belirtildi. Veri hırsızlarının, kayıtlı kişilerin isim, kimlik numarası, telefon numarası gibi bilgilerini almış olabileceği tahmin ediliyor.

SingHealth üzerinden gerçekleştirilen saldırı sonrasında, çalışanların bile bilgilere erişimi engellendi. Veri tabanında tam olarak güvenlik sağlanmadan, tekrar hizmete açılmayacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>