Singapur veri merkezlerinde seçici olacak

0

Singapur veri merkezleri

Singapur veri merkezlerinde daha seçici olacağını duyurdu. Özellikle bu merkezlerinin yer seçimine dikkat edilecek.

Singapur veri merkezlerinde sürdürülebilirliğe dikkat ediyor

Singapur eni veri merkezlerinin kurulmasına izin vereceğini söyledi. Ancak bu merkezlerin yüksek “kaynak verimliliği” sergilemesi gerekecek.

Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanı Gan Kim Yong, parlamento oturumu sırasında sorulan bir soruya verdiği yazılı yanıtta, hükümetin yerleştirmeyi planladığı veri merkezleri konusunda “daha seçici” olacağını söyledi. Ülkenin veri merkezi yatırımlarına açık olduğunu belirterek, bunların “kaynak verimliliği açısından sınıfının en iyisi” tesislerle sonuçlanması gerektiğini ve Singapur’un ekonomik ve stratejik hedeflerine katkıda bulunabileceğini söyledi.

Singapur, sürdürülebilir gelişmeleri yönlendirmek ve mümkün olan en kısa sürede net sıfır emisyon hedefine ulaşmak için 10 yıllık bir yol haritasına sahip. Singapur Yeşil Planı 2030, yılda 350.000 haneye yeterli miktarda güneş enerjisi dağıtma, çöp sahasına gönderilen atıkları %30 azaltma ve okulların en az yüzde 20’sinin karbonsuz olmasını sağlama planları da dahil olmak üzere farklı alanlarda çeşitli hedeflerin ana hatlarını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>