Singapur’da blockchain ödeme ağı kullanılacak

0

blockchain ödeme ağı

Singapur Merkez Bankası, blockchain ödeme ağı kullanmaya hazırlanıyor. Bu ödeme ağı, ülkedeki finansal teknolojilerde önemli yer edinecek.

Blockchain ödeme ağı kullanıma girecek

Blcockhainin kullanım alanları, artık kripto paraların çok daha ötesine geçti. Birçok finansal teknoloji sisteminde, blockchain sistemi kullanılıyor.

Singapur Merkez Bankası da bu konuda önemli adımlar atmaya başladı. 2016 yılında başlanan Project Ubin projesinde artık sona yaklaşılmış durumda. 5 aşamalı olarak geliştirilen projede son aşamayla birlikte, blockchainin daha fazla benimsenmesi ve yayılması planlanıyor.

Çoklu para birimlerinin bulunduğu bu ağ prototipinde, Ubin Porject ile farklı para birimlerinde gerçekleştirilen ödemelerin başarıyla gerçekleştirildiği belirtiliyor. Bu aşamadan sonra geliştirilecek olan uluslararası ağın ise uluslararası ödeme kanallarında kullanılabileceği belirtiliyor.

Singapur Merkez Bankası’nın bu projede, JPMorgan’a ait olan blockchain protokolünü kullandığı da belirtiliyor. Ödeme ağlarında blcockhainin kullanılması sayesinde, ödemeler daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Ayrıca bu ödeme ağı, kullanıcıların ödemelerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>