Singapur’da yatırımcılar Ethereum’u tercih ediyor

0

Singapur yatırımcıları Ethereum

Singapur, kripto para ekosisteminin en güçlü olduğu ülkelerden biri konumunda. Singapur’da yatırımcıları Ethereum’u tercih ediyor.

Singapur’da yatırımcıları Ethereum’u portföylerine ekiyor

Singapur’daki kişisel yatırımcıların yüzde 67’sikripto paralara yatırım yaparken, bunların yüzde 78’i Ethereum’u içeren kripto para birimi portföylerini tercih ettiklerini söylüyor. Bununla birlikte, ülkedeki yaklaşık yüzde 33’ü henüz kripto para birimine yatırım yapmadı ve yarısından fazlası temel neden olarak bilgi eksikliğini gösterdi.

Singapur’da 4,348 katılımcıyla yapılan ankete göre, kripto para sahibi olanların %78’i Ethereum’a sahip olduklarını, yüzde 69’u Bitcoin’e ve %40’ı Cardano’ya sahip olduklarını söyledi. Çalışma, kripto para birimi platformu Gemini, finans platformu Seedly ve kripto para fiyat izleme sitesi CoinMarketCap tarafından gerçekleştirildi.

Kişisel yatırım ürünlerine sahip olan katılımcıların yaklaşık yüzde 67’si portföylerinde kripto para birimi olduğunu söyledi. Geri kalan yüzde 33’lük kesimden yüzde 69’u dijital varlıkların bilgi ve anlayış eksikliğini bir engel olarak işaret etti. Diğer yüzde 52’si piyasanın oynaklığını bir engel olarak belirtirken, yüzde 29’u kripto para birimlerine nasıl yatırım yapacaklarından emin olmadıklarını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>