Sınır ötesi ticarette blockchain kullanılacak

0

Sınır ötesi ticarette blockchain

Avustralya ve Singapur sınır ötesi ticarette blockchain kullanacak. Bu ticaret, ülkeler arası blockchain kullanımında önemli bir örnek olacak.

Sınır ötesi ticarette blockchain verimlilik sağlayacak

Ülkeler arası yapılan sınır ötesi ticaretler, oldukça sıkı ve yoğun bir prosedür içeriyor. Ancak bu zorlu prosedür, sürecin bir hayli zorlaşmasına neden olabiliyor.

Avustralya’da ABF ile Singapur arasında yapılacak sınır ötesi ticaretin blockchainle yapılabilmesi için test süreci başladı. Bu test sürecinde yönetim maliyetlerinin düşürülmesi ve ticarette verimliliğin artırılması hedefleniyor. Elektronik belgeleri paylaşmak için TradeTrust platformunda test edilecek bu süreçte, blockchainin ülkeler arası ticaretteki avantajları ve dezavantajları ele alınacak.

ABF’den Michale Outram, bu tip bir ticaretin gelecekte kağıtsız ticareti mümkün hale getireceği ve güvenli ticaret bilgisi ile alışverişin kolaylaşacağı belirtiliyor. Ayrıca Avustralya ve Singapur arasında Ağustos ayında dijital ekonomi anlaşması da imzalanmıştı. Her iki ekonomide yaşanacak bu dijitalleşme süreci, gelecekte diğer ülkeler için de örnek olabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>