Siri’nin patronu değişti

0

Apple, dünyayı kökünden değiştirecek yapay zeka savaşlarına hazırlanmak için, elindeki en büyük koz olan Siri’yi yeniden yapılandırıyor olabilir.

Dünyanın en büyük şirketi konumundaki Apple bu amaçla Siri’nin patronunu sessiz sedasız değiştirdi. Şirketin web sitesindeki yöneticiler sayfasına göre, Siri’nin yeni patronu yazılım bölümü başkan yardımcısı Craig Federighi oldu.

Siri’nin sorumlusu daha önce online servislerin başkan yardımcısı Eddy Cue idi.

Craig Federighi , Apple ürünlerinin ihtiyaç duyduğu yazılımları geliştirmek ve gerekli ara yüzlerin oluşturulmasından sorumlu bulunuyor. Bu bakış açısı ile bir yazılım ürünü olan Siri’nin Federighi’ye bağlanması daha mantıklı bir seçim olarak görünüyor.

Apple’ın şu sıralar, yapay zeka asistanları konusunda hızla artan rekabette Amazon Echo, Google Home ve Microsoft Cortana ile rekabete hazırlandığı, duyuracağı yeni ev asistanı cihazı için de Siri’yi ön plana çıkaracağı düşünülüyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>