Şirket ağını çökertti, 18 ay hapis cezası aldı

0

Meksika’da, bir sistem yöneticisi, işten çıkarıldığı için çalıştığı kurumun şirket işi ağını çökertince 18 ay hapis cezası aldı.

41 yaşındaki Joe Vito Venzor, 1 Eylül 2016’da şirket yönetiminden işten çıkarıldığına dair bildirim aldı. Ancak Venzor’un işten çıkış süreci şirket yönetiminin umduğu gibi kolay olmadı.

IT departmanında help desk bölümünde çalışan Venzor, işten çıkarılmasına çok sinirlenince şirketin network şifrelerini kırarak, sistemi çalışamayacak hale getirdi.

Tamamen ağa bağlı çalışmak zorunda olan şirket, sistemleri çalışmayınca 300 çalışanını evine göndermek zorunda kaldı ve müşterilerinin taleplerine de cevap veremedi.

Sorunun giderilmesi için yapılan soruşturmadan ise Venzor’un ismine ulaşan şirketin şikayeti ile eski çalışan tutuklandı. Venzor’un bilgisayarından ise şirket network’unun bir backup’ı çıktı. Bir yıl süren mahkeme süreci sonundaysa Venzor için 18 aylık hapis kararı çıktı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>