Şirketiniz büyüsünü kaybetmiş olabilir mi?

0

Brain & Company’den James Allen, şirketlerin hızlı büyüyen bir asiden yerinde sayan bir memura dönüşmemesi için şunlara dikkat edilmesini tavsiye ediyor;

Gelişemeyen kurucular: Bazı kurucuların limitleri vardır, şirketi büyümenin ilk safhalarında başarıyla yönetebilirler ancak daha ileri gidemezler. Zayıf yanlarını bilmedikleri gibi şirketin başarısının esas sebebini de anlamamış olabilirler. Şirketin tek bir kişinin yönetemeyeceği kadar büyüdüğü zamanlarda hala her kararı veren tek kişi olmak isteyebilirler.

Kayıp geri bildirimler: Müşteri geribildirimi ortalama müşteriye dönüşür ve aralara giren birçok ek katmandan dolayı yöneticiler ön saflarda bulunan çalışanlarını duyamazlar.

Aceleci işe alma: Karların kişi sayısından hızlı yükselmesini isteyebilirsiniz ama acele edilecek bir işe alım süreci çoğu zaman göreve sadık olmayan düşük seviyeli kişileri işe almakla biter.

Zayıf sorumluluk: Bürokrasi disiplinsiz harcamaya sebep olur ve yöneticiler esas işe yatırım yapmak yerine fırsatçı genişlemeye kayabilirler.

Eğer yukarıda yazılan durumları işletmenizde gözlüyorsanız acilen büyüme stratejinizi yenilemeniz veya büyümeniz ile paralel, süreçleri yönetecek doğru yöneticiler atamanız gerekiyor. Teknolojinin getirdiği büyüme cazibesine kapılarak sakın yönetim stratejinizi ihmal etmeyin.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>