Techinside Google News
Techinside Google News

Şirketiniz büyüsünü kaybetmiş olabilir mi?

Teknoloji ile hızlı büyüme yakalayan pek çok girişim ve şirket var. Büyüme iyidir ancak getireceği değişiklikler ölümcül olabilir. Yakından bakıyoruz.
- Advertisement -

Brain & Company’den James Allen, şirketlerin hızlı büyüyen bir asiden yerinde sayan bir memura dönüşmemesi için şunlara dikkat edilmesini tavsiye ediyor;

Gelişemeyen kurucular: Bazı kurucuların limitleri vardır, şirketi büyümenin ilk safhalarında başarıyla yönetebilirler ancak daha ileri gidemezler. Zayıf yanlarını bilmedikleri gibi şirketin başarısının esas sebebini de anlamamış olabilirler. Şirketin tek bir kişinin yönetemeyeceği kadar büyüdüğü zamanlarda hala her kararı veren tek kişi olmak isteyebilirler.

Kayıp geri bildirimler: Müşteri geribildirimi ortalama müşteriye dönüşür ve aralara giren birçok ek katmandan dolayı yöneticiler ön saflarda bulunan çalışanlarını duyamazlar.

Aceleci işe alma: Karların kişi sayısından hızlı yükselmesini isteyebilirsiniz ama acele edilecek bir işe alım süreci çoğu zaman göreve sadık olmayan düşük seviyeli kişileri işe almakla biter.

Zayıf sorumluluk: Bürokrasi disiplinsiz harcamaya sebep olur ve yöneticiler esas işe yatırım yapmak yerine fırsatçı genişlemeye kayabilirler.

Eğer yukarıda yazılan durumları işletmenizde gözlüyorsanız acilen büyüme stratejinizi yenilemeniz veya büyümeniz ile paralel, süreçleri yönetecek doğru yöneticiler atamanız gerekiyor. Teknolojinin getirdiği büyüme cazibesine kapılarak sakın yönetim stratejinizi ihmal etmeyin.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir