Şirketiniz için önemli dört Twitter aracı

0

Artık sosyal medyadan uzak kalmak mümkün değil. Özellikle işletmeler için sosyal medya kanalları pazarlama ve tanıtım faaliyetleri için çok daha fazla önem kazanır hale geldiler. Bu sebeple sizlere, şirketinizin Twitter hesabı ile kullanabileceğiniz, dört faydalı araç tavsiye edeceğiz.

Buffer Screen Shot

BufferBuffer sosyal medya hesaplarınız için programladığınız zamanlarda içerik paylaşımı yapan bir servis. Twitter dışında Facebook, G+ ve LinkedIN hesaplarınız için de kullanmanız mümkün. Önceden hazırlanmış tweetler kadar anlık paylaşımlarınız için de takvimler ayarlanabiliyor. Bunun dışında bir kez gönderdiğiniz tweetlerin genellikle pek çok takipçinizin gözünden kaçtığını dikkate alarak aynı içeriği gün içinde farklı saatlerde paylaşmak mantıklı olabilir.

Social Oomph

Social Oomph: Bu uygulama oluşturduğunuz bir tweet listesini sırasıyla hesabınızda paylaşıp bu görevi sürekli devam ettiren bir servis. İşin kolayına kaçıp listenizi kısa tutarsanız maalesef kendinizi çok fazla tekrarlamaya başlayabilirsiniz. Buna dikkat etmek lazım.

Manage Flitter

ManageFlitter: ManageFlitter öncelikli olarak insanları takip etmek veya takibi bırakmak için geliştirilmiş olsa da en çok PowerPost özelliği işinize yarayacak. Bu özellik sayesinde ManageFlitter takipçilerinizi analiz ederek Tweet atmanız için en uygun zamanı hesaplıyor. Genellikle bu zaman takipçilerinizden en fazla kişinin çevrimiçi olduğu zaman dilimini kapsıyor. ManageFlitter’i Buffer ile birlikte kullandığınız takdirde Twitter mesajlarınızın etkinliğini oldukça üst seviyelere çıkartabilirsiniz.

HoohtSuite

HootSuite: HootSuite Twitter için profesyonel yönetim araçları sunmakla birlikte aynı anda pek çok sayıda farklı sosyal medya hesabını yönetmenizi sağlıyor. Otomatik içerik paylaşımı, raporlama ve farklı kaynaklardan gelen içerikleri çapraz şekilde diğerlerinde yayınlama imkanı HoohtSuite’ı tek ekrandan etkin bir sosyal medya hesap yönetim aracına dönüştürüyor.

Kullandığınız araç ne olursa olsun günün sonunda etkili bir sosyal medya yönetiminin kilit anahtarı bu işin başında oturan sorumlu kişidir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>