Şirketler başarıyı çevik yaklaşımla yakalayacak

0

Agile Turkey’in Yazılım Üretkenliği Raporu 2013 sonuçlarına göre Agile konusunda deneyimli olan çalışan oranı sadece yüzde 23. Şirketlerin yüzde 42’sinin gelecekte çevik yaklaşımları farklı departmanlarda da uygulama planlarının arasında. Agile Turkey kurucularından Ahmet Akdağ, “Yazılım sektöründeki başarı oranlarının Agile ile artışa geçtiği önemli bir gerçek. Önümüzdeki yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de sadece IT birimleri değil tüm departmanlar çevik yaklaşımların sağlayacağı faydaları keşfederek gündemlerine almak durumunda kalacak” diye konuştu.

 

Agile Turkey platformu ile şirketlerin Agile yaklaşımları tanımasıyla verimlilik ve performanslarının artmasını ve Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme yaklaşımının yaygınlaşmasını amaçladıklarını dile getiren Akdağ, Agile çerçeve ve metodolojilerinin Türk bilişim sektörü için hala yeni bir konu olduğunu ifade etti. Bu yıl ikinci defa düzenledikleri Agile Turkey Summit’e değinen Akdağ, dünyada ve Türkiye’deki lider Agile uygulayıcıları ile BT ve süreç yöneticilerini bir araya getirmeyi amaçladıkları etkinlikte anlatılacak başarı hikayelerinin şirketler açısından da ikna edici olacağını söyledi.

İstanbul Dedeman Otel’de 24 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek olan Agile Turkey Summit’te Skype, Monitise, Yemeksepeti, American Airlines, Vodafone, Türkiye Finans, Avea, IBM gibi şirketler çevik olmanın sırlarını katılımcılarla paylaşacak. Zirve Türkiye ve bölge ülkelerdeki en büyük ve prestijli Agile etkinliği olma niteliği taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>