Techinside Google News
Techinside Google News

Şirketler için Facebook’ta başarılı olma taktikleri

Şirketlerin Facebook'taki başarıları doğru teknikleri uygulamaktan geçiyor. Uzmanlar, bu alanda öne çıkan sekiz etkinliği bir araya getirdi.
- Advertisement -

facebook-likeFacebook neredeyse dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin kadar üyeye sahip. Bu da iş dünyasının Facebook üzerinden ciddi anlamda kazanımlar elde edebileceği anlamına geliyor. Entrepreneur tarafından hazırlanan sekiz başarılı olmuş tekniği sizler için derledik.

1) Müşteri kitlenize standart e-posta gönderimi yapmak yerine, onlar için Facebook reklamları oluşturun. Sizin kayıtlarınızda bulunan e-posta adresi ile Facebook’a giriş yaptıklarında sizin reklamlarınızı görebilmeliler.

2) Sosyal medya yarışmaları düzenleyin. Hayır kurumları ya da kâr amacı gütmeyen şirketler ile ortak çalışarak dikkatleri üzerinize çekin.

3)  Facebook standart sekmelerin sırasını değiştirmenize olanak sağlamakla beraber yeni ücretsiz sekmeler yüklemenize de izin veriyor. Bunu kullanın…

4) Video ve oynatma listelerini kullanarak ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. YouTube gibi bir mecra ile çekişen Facebook video hizmeti hem daha profesyonel görünüyor hem de yüksek boyutlara izin vererek, geniş bir yorum bırakma alanı vaat ediyor.

5) Müşteri hizmetlerini Facebook’a entegre edebilirsiniz. Anlık canlı destek gibi hizmetler bu sosyal medya mecrası üzerinden de yürütülebilir.

6) Sizin resmi Facebook sayfanızı beğenen kullanıcıların hangi benzer sayfaları da kullandıklarına bakın ve onları hedef almayı ihmal etmeyin.

7) Facebook Ad Manager üzerindeki Audience Insights aracını kullanın. Bu araç sayesinde sayfanızı beğenen kitleye ait neredeyse sınırsız bilgiye ulaşabilirsiniz.

8) Farklı platformlar üzerinden yeniden pazarlama stratejisi deneyin. Facebook üzerinden istediğiniz neticeye ulaşamıyor ancak Bing ya da Google AdWords ile istediğinizi elde ediyorsanız platformlar arasından yeni müşterilere yönelin.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir