Şirketler yeşil hedefler peşinde koşuyor

yeşil hedefler
yeşil hedefler

2020’nin sonlarında filo yönetim şirketi ALD, 2025 yılına kadar yeni araçlarının yüzde 30’unun elektrikli olması yönünde hedef belirledi.

Ancak çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) hedeflerini takip eden kurumsal müşteriler, Societe Generale’nin (SOGN.PA) bir bölümü olan kiralama devi 2021’deki hedeflerini aştı. Şirketler, ESG hedeflerine ulaşmak için sıfır emisyonlu seçeneklere yoğunlaşmaya devam ederken ALD, 2025 yılına kadar yeni araçlarının yaklaşık yüzde 50’sinin elektrikli veya hibrit modellerden oluşması şeklinde yeni bir hedef belirledi.

CEO Yardımcısı Sufflet, kurumsal müşterilerin “sürdürülebilirlik hedeflerine nasıl ulaşacaklarını anlamaya çalıştıklarını” söyledi. Her 42 ayda bir araç filosunun tamamını değiştiren ALD gibi şirketler, dünya çapında milyonlarca araç satın alarak, kiralama süresi sona erdiğinde kullanılabilecek şekilde otomotiv endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda pazarın geleceğini şekillendirmeye yardımcı oluyor. Sektör verileri, perakende satışların düşmesiyle kiralamanın arttığını gösterdi. Avrupalı ​​perakendecilerden satın alınan otomobillerin payı 2020’de yüzde 55’ten 2021’de yüzde 45’e düştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz