Şirketlerin çoğu dijital dönüşüm konusunda yetkin değil

0

dijital dönüşüm yetkinliği

WalkMe tarafından yayınlanan The State of Digital Adoption 2022-2023 isimli rapor, şirketlerin dijital dönüşüm yetkinliklerine çarpıcı bir yaklaşım sunuyor.

Dünya çapında 500’den fazla çalışanı olan şirketlerde hala işleri olan 1.475 üst düzey iş lideriyle yapılan bu ankete göre, iş liderlerinin yüzde 70’i kuruluşlarında yeni teknolojilerin benimsenmesinden kimin sorumlu olduğunu tam olarak belirleyemedi. Bununla birlikte liderlerin yüzde 67’si dijital dönüşümü hızlandırmak için “inanılmaz baskı” altında olduklarını söylüyor. Ayrıca, bu yöneticilerin yüzde 60’ı değişim yönetimi programlarının “artık amaca uygun olmadığını” söylüyor. Yöneticilerin yüzde 62’si yeni uygulamaları anlama eksikliğinin riski artırdığından “kaygı duyuyor”.

Dijital dönüşümle ilgili farkındalık ve yetkinlik konusunda önemli sorunlar mevcut. Yakın tarihli bir Gartner anketi şirketlerin yüzde 55’inin yaptıkları BT satın alımlarından pişman olduğunu öne sürdü. Bu teknolojiyi satın alanların yüzde 67’sinin BT personeli bile olmadığı gerçeği bir ipucu verebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>