Şirketlerin DevOps hakkındaki düşüncelerini değiştirmesinin üç yolu

0

DevOps

DevOps’un gelecekte şirketlerin BT departmanlarında büyük bir rol oynayacağı tahmin ediliyor. DevOps, yazılım geliştirmeyi hızlandırmak ve yeni uygulamaları daha hızlı teslim etmek isteyen kuruluşlarda BT departmanının temel taşı haline geldi. Artık bulut her yerde olduğu için hantal BT sunum günlerini sona erdiriyor.

Şirketler, özellikle iş çevikliğinin önünde duran süreçleri optimize etmek ve hatta ortadan kaldırmak için otomasyona yönelirken, çözülmesi gereken yeni BT zorluklarını belirledikçe, DevOps önümüzdeki yıllarda gelişmeye devam edecek. Bu, teknoloji analisti firması Forrester’ın yeni bir raporuna göre, DevOps iş inovasyonu ve dönüşümünün çehresini değiştirirken teknoloji liderlerinin “büyük resim değişikliklerine” hazırlanmaları gerektiğini söylüyor.

♦ Takımlar sonuçlar etrafında organize olacak

♦ DevOps ilkeleri, uyum kavramına ve daha iyi sonuçlar için insanları ve süreçleri birleştirmeye dayanır. Bu nedenle, başarılı çapraz işlevli ürün ekipleri oluşturmayı umuyorlarsa, şirketlerin siloları yıkmaları ve eğitime yatırım yapmaları gerekir.

♦ Platformları konsolide edecek, genişletecek ve derinleştirecek

♦ DevOps, uyumlu bir şekilde entegre olabilen ve çalışabilen zengin bir teknoloji seti gerektirir. İşletmelerin gereksinimleri değiştikçe DevOps pazarının gereksinimleri ve iş dönüşümünü desteklemek için gereken araçlar da değişecektir.

♦ Uygulamalar süreçleri geride bırakacak

Bir işletmede hedeflere veya sonuçlara ulaşmak, tipik olarak belirli bir sırayla bir dizi adımın izlenmesini içerir. Bu, her adımın genellikle bir kişinin veya departmanın imzalamasını gerektirdiğinden, gecikmelerin ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Devir teslimler beceriksiz olabilir ve bu süreçte hedefler karışabilir veya yanlış hizalanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>