SK Hynix işlemci pazarına umutlu bakıyor

0

SK Hynix işlemci

Rakiplerinin tam aksine SK Hynix işlemci pazarına umutlu bakıyor. SK Hynix’in başarılı üçüncü çeyreği, bu konuda önemli oldu.

SK Hynix işlemci pazarı için umutlu

İşlemci üreticisi SK Hynix Inc.’in dördüncü çeyrek kazançları, karantinaların ardından üç kattan fazla arttı. PC’lere olan talebi ve Çinli akıllı telefon üreticilerinin satın alımlarını artırdı.

Hynix, rakibi Samsung Electronics’den daha iyimser bir tablo sergiledi. Apple’ın silikon tedarikçisi, bellek pazarının toparlanmasını beklediğini söyledi. Ancak pandemi kaynaklı kesintiler ve küresel çip üretim kapasitesinin sıkılaşması konusundaki belirsizlik konusunda uyardı.

Hynix’in DRAM pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı MS Park, “Bu yıl talep, arz tarafından çok daha olumlu olacak. Hem piyasa hem de müşteriler görünümlerini yukarı doğru ayarlıyor gibi görünüyor” dedi. Şirketin faaliyet karı, Aralık ayında sona eren üç ayda 965.9 milyar wona (860 milyon dolar) yükseldi ve Bloomberg tarafından derlenen 928 milyar wonluk ortalama tahminleri geride bıraktı.

Hynix, Eylül ayında yürürlüğe giren ABD yaptırımları nedeniyle artık Huawei Technologies’e bellek yongaları tedarik etmezken, Oppo ve Xiaomi dahil Çinli akıllı telefon üreticileri siparişleri artırıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>