SK Hynix sensör sektöründe iddialı

0

SK Hynix sensör

SK Hynix sensör sektöründe Sony gibi teknoloji devleriyle rekabet etmek için çalışmalarına devam ediyor. SK Hynix, Black Pearl sensörleriyle oldukça iddialı.

SK Hynix sensör sektöründe büyümeyi hedefliyor

Daha çok DRAM ve NAND üretimi ile bilinen Güney Kore merkezli SK Hynix, sensör sektöründe de büyümeyi hedefliyor. SK Hynix, bunun için yeni bir strateji üzerinde çalışıyor.

Taşınabilir cihazlardaki kamera sensörleri pazarında büyümeyi hedefleyen SK Hynix, Sony ve Samsung ile rekabet edebilir hale gelmek istiyor. Ancak SK Hynix’in öncelikle fiyat ve performans odaklı Toshiba ve OmniVision’ı geçmesi gerekecek gibi görünüyor.

SK Hynix bunun için CMOS sensör bölümünü Black Pearl olarak yeniden yapılandırmaya gitti. 4 frklı sensör tasarımı hazırlayan şirket, 16 ve 20 MP’lik Hi-1634 ve Hi-2021 sensörleri ile ultra geniş açılara sahip çözümler sunuyor. Bu sensörlerle daha kaliteli görüntüler elde edilmesi hedefleniyor.

Ayrıca bir alt sınıf olarak nitelendirebileceğimiz 8 MPve 13 MP’lik Hi-847 ve Hi-1337 sensörleri de bulunuyor. SK Hynix sensörlerinin sektörde başarıyı yakalayıp yakalayamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>