Skillsoft Codecademy’yi satın aldı

0

Skillsoft Codecademy

Skillsoft Codecademy’yi satın alarak eğitim platformu alanında önemli bir hamle yaptı. Satın alma 525 milyon dolara gerçekleşiyor.

Skillsoft Codecademy’yi satın alarak bünyesine kattı

Dijital öğrenme şirketi Skillsoft, çevrimiçi eğitim platformu Codecademy’yi satın almak için 525 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Yüzde 40 nakit ve yüzde 60 hisse senedi anlaşması 2022’nin ilk yarısında kapanacak ve Skillsoft, anlaşma için Barclays ve Citigroup’tan finansman sağladığını söyledi. Codecademy, 2021’de yaklaşık 42 milyon dolar gelir getirdi ve takvim yılı için 47 milyon dolarlık rezervasyon aldı. Skillsoft ise 2022 mali gelirinin 700 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

2011 yılında kurulan Codecademy’nin şu anda yaklaşık 40 milyon kullanıcısı var. Skillsoft, platformu daha fazla Fortune 1.000 şirketine dahil etmeyi ve aynı zamanda portföyünü genişletmeyi planlıyor.

Codecademy’nin kurucusu ve CEO’su Zach Sims, “Kuruluşumuzdan bu yana Codecademy, teknolojide ilham verici kariyerler inşa etmeleri için öğrencilerimizi güçlendirmeye odaklandı. Dünya çapında on milyonlarca insanın yeni teknoloji becerilerini öğrenmesine yardımcı olduk” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>